Az Ipar 4.0. fogalom a most kibontakozó negyedik ipari forradalomra utal, mely az iparban (de más területeken is) a teljes gyártási folyamat automatizálását, intelligens vezérlését jelenti, azt minden kétséget kizáróan általános globális jelenséget, hogy már a fizikai és virtuális világ metszetében ülünk. Mindezek egyre szorosabban az új globális innovációs modulokra épülnek. A korábban jellemzően „kötött” pályán mozgó beszállítói értékláncok több dimenzióssá válnak, az egyoldalúan zárt innovációs pályát követő K+F tevékenységek hirtelen nyitottabb formát öltenek, lehetővé téve, s ösztönözve, hogy bizonyos technológiai innovációk kidolgozásában fokozatosan teret nyerjenek a közösségi gazdaság (sharing economy) mechanizmusai. Ez a térnyerés elősegíti, hogy megjelenjenek és erőteljesen növekedjenek a technológiai platform alapú hálózatok, előnyös belépési esélyt teremtve az új, innovatív vállalkozások számára, technológiai innovációik sikeres piacra viteli lehetőségeivel. Mindezt felismerve a Nemzetgazdasági Minisztérium és az általa életre hívott Nemzeti Technológia Platform Ipar 4.0 olyan nemzetgazdasági fejlesztési stratégiát dolgoz ki, melyben a kreatívipar kiemelt hangsúlyt kaphat.
Mit jelent mindez a kreatíviparnak? Jó példák és tanulságok, a kreatívipar kapcsolódási pontjai – ezt elemzik a szakértők a zártkörű workshopon, majd ennek eredményeiről számolnak be a délutáni plenáris ülésen. A felkért szakemberek és a kerekasztal vendégei számos pilot projektet és jó gyakorlatot felvázolva járják körül a kreatívipar lehetséges jövőstratégiáit.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
Az EJTech művészeti-technológiai laboratórium fókuszában az új matériákban rejlő interakciók felfedezése és a techno-spiritualizmus áll. A Cuatro Tiempos térspecifikus installációja az időérzékelés esztétikai analízise, 4 kompozíció az időre. Kristi Kuusk prezentációja a textil jövőjét térképezi fel. A programon installációk, prezentációk és audiovizuális performansz is lesz.
A Kvint-R bemutatja a világ legjobb, ipari 3D nyomtatóit: a 3D Systems gépeit és technológiáját. A rövid prezentációt beszélgetés követi a 3D nyomtatás lehetőségeiről. A workshopon a folyamat ki is próbálható, a résztvevőknek az utolsó fázist egyedül kell elvégezniük, hogy a gyártásra kerülő csapágy működjön.
Az Észt Intézet által szervezett tárlat a minőségi és interaktív design fontosságára hívja fel a figyelmet a gyerekek képességeinek fejlesztésében. A kiállított tárgyak alkotói pályájuk elején járó fiatal észt formatervezők. A válogatás a tanulás, játék, ill. öltözködés témaköréből merít, és social design projekteket is bemutat.
Hiszünk abban, hogy a technológiai innováción keresztül képesek vagyunk új területeket digitalizálni és ezáltal új befektethető piacokat teremteni. Ennek a lendületében kerül megrendezésre október 13-án a Design Hét alatt az első 'Smart Design Workshop'.
Az esemény célja a magyarországi designerek és fejlesztők közötti párbeszédet erősíteni, provokálni és új kontextusba helyezni. Azt látjuk, hogy mind a fejlesztőknél, mind a designereknél megvan az a tudás, aminek a keresztezésével képesek új piacokra betörni, a meglévő piaci struktúrákat felforgatni. A designerek ismerik a piaci igényeket, amelyeket a fejlesztők felé becsatornázva, ők képesek technológiailag megvalósítani piacképes, innovatív termékeket.
Hiszünk abban, hogy a startup lét nem csupán egy cégtípus, hanem egy kultúrális megközelítés, ami tanulható. Úgy gondoljuk, hogy a designerek versenyképességét és felfedezhetőségeit nagyban növeli, ha megtanulják ezt a kultúrát.
Csatlakozzatok gondolatindító vitánkhoz, ahol tervezők mutatják be az igényeiket a fejlesztőknek, amelyre a fejlesztők potenciális megoldásokat/use caseket mutatnának be, emellett lehetőséget adunk találkozásra tervezőkkel, fejlesztőkkel, befektetőkkel, akszelerátorokkal és startup ökoszisztéma pásztorokkal.
Tanulj: a startup világ működéséről és arról, hogy hogyan segíti a design az ipar fejlődését
Találkozz: startup pásztorokkal, befektetőkkel és olyan fejlesztőkkel, akik később tudnak segíteni
Inspirálódj: alapítsd meg saját Smart Design statupodat
Jelentkezz: a http://www.innotradeprogram.hu...-ra, mikor segítség kell a nemzetközi megmérettetésre
Érdekel a UX? Van egy jó termék ötleted, de nem tudod, hogyan kezdj hozzá, vagy szívesen elsajátítanád a UX tesztelés csínját-bínját? Ezen a workshopon megtanulhatod, hogyan készíts gyors prototípust, mire kell odafigyelned a tesztelésnél, és hogy hogyan építsd be a drótvázadba a visszajelzéseket.
Regisztráció (max. 16 fő) : zsofi.major@cheppers.com
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.