A 40x40 kiállítás a vezető nemzetközi tervezők alkotásait mutatja be. A kiállítás az idei A’Design díjasok projektjeibe ad betekintést, 40 ország 40 designerének munkáin keresztül. Az összes idei magyar nyertes munkája kiállításra kerül, így kiemelt szerepet kapnak a hazai alkotók.
Dánia a nemzetközi felmérések szerint élen jár a szabadság, a jólét, a szociális biztonság, a bizalom, a munkakörülmények, a demokrácia, a munka-magánélet egyensúlya, a civil társadalom, a várostervezés és a fenntarthatóság terén. De vajon miért boldogabbak egyes társadalmak a többinél? A koppenhágai Boldogságkutató Intézet Boldog dánok című kiállítása megadja a választ a kérdésre.
A megnyitón előadást tart: Michael Birkjær, a koppenhágai Boldogságkutató Intézet elemzője.
A Danish Design Award a legmagasabb elismerés, amit Dániában designer, gyártó, termék vagy szolgáltatás elérhet. A díj, melyet a Design Denmark és a Danish Design Centre közösen ítél oda, minden évben azon megoldásokat emeli reflektorfénybe, melyek az adott időszakban a legtöbbet tették társadalmunkért. A kiállítás a 18 kategóriában odaítélt Danish Design Award idei döntőseit és nyerteseit mutatja be tablókon és részletes leírásokon keresztül, átfogó képet adva a legfrissebb dán designeredményekről.
ELMARAD: Az előadások során a Design Denmark ügyvezető igazgatója: Heinrik Weiglin, illetve vezető designere, Pil Bredahl beszél majd a dán design sikerének titkáról, az együttműködés fontosságáról is szó lesz.
Az EJTech művészeti-technológiai laboratórium fókuszában az új matériákban rejlő interakciók felfedezése és a techno-spiritualizmus áll. A Cuatro Tiempos térspecifikus installációja az időérzékelés esztétikai analízise, 4 kompozíció az időre. Kristi Kuusk prezentációja a textil jövőjét térképezi fel. A programon installációk, prezentációk és audiovizuális performansz is lesz.
A FabLab Budapest nyitott innovációs műhely, egy olyan gyártástechnológiai könyvtár, ahol a 3D nyomtatók, CNC marógépek és lézervágók mellett egy asztalos műhely is helyet kapott. Az érdeklődők megismerkedhetnek a műhelyben zajló folyamatokkal, emellett bemutatkozik az AB concrete design és a Fabatka márka is.
Tölts egy napot a Hello Wood csapatával! A délelőtt folyamán oktatási projektjeiket ismerheted meg, Buenos Airestől Tokajig. A délután a stúdióprojekteké, ahol az idei év kiemelt munkáiról mesélnek a csapattagok. Este fröccsözés és vetítés az idei és korábbi évek werk videóiból.
A Kvint-R bemutatja a világ legjobb, ipari 3D nyomtatóit: a 3D Systems gépeit és technológiáját. A rövid prezentációt beszélgetés követi a 3D nyomtatás lehetőségeiről. A workshopon a folyamat ki is próbálható, a résztvevőknek az utolsó fázist egyedül kell elvégezniük, hogy a gyártásra kerülő csapágy működjön.
Az Észt Intézet által szervezett tárlat a minőségi és interaktív design fontosságára hívja fel a figyelmet a gyerekek képességeinek fejlesztésében. A kiállított tárgyak alkotói pályájuk elején járó fiatal észt formatervezők. A válogatás a tanulás, játék, ill. öltözködés témaköréből merít, és social design projekteket is bemutat.
A MAXCity Lakberendezési Áruház idén harmadik alkalommal rendezi meg Közös Többszörös néven ismert kiállítás-sorozatát. Az idei kiállítással az a céljuk, hogy a hazai inkluzív designt a nemzetközi kontextussal kiegészítve mutassák be. A kiállítás elsősorban a brandek indulására és a szociális vállalkozási forma gyakorlati sajátosságaira fókuszál.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.