A ciprusi születésű, eredetileg építőmérnökként végzett Michael Anastassiades 1994-ben alapította meg stúdióját, melyből 2007-ben nőtt ki a nevét viselő lakberendezési márka. Anastassiades alkotásai az ipari formatervezés és a szobrászat határán egyensúlyoznak, gyakran a mű fontos részévé teszik az azt körülvevő teret is. Geometrikus lámpái, tükrei és kiegészítői a fény és árnyék, a csillogó és matt anyagok, a tükröződő felületek tudatos használata révén szinte lebegni látszanak a térben, és inkább képzőművészeti alkotásnak tűnnek, mintsem funkcióval bíró használati tárgyaknak. Egyedi megközelítésének, a minőségben megalkuvást nem ismerő szemléletének, finom minimalizmusának köszönhetően Anastassiades ma már olyan építészekkel dolgozik, mint David Chipperfield vagy John Pawson, és olyan márkákkal működik együtt, mint a Flos vagy a Herman Miller. Munkái a Museum of Modern Art, a V&A, a bécsi MAK és számos más múzeum állandó gyűjteményében is megtalálhatók.
Regisztráció: szeptember 15-től a megadott Eventbrite linken!
A SIL Design közel 25 éve foglalkozik olasz és más országokban készült, nemzetközileg elismert design-termékekkel. A Design Hét alkalmából a világhírű Poliform bútorgyártó meghívottja tart előadást a bemutatóteremben, többek között a Marcel Wanders vagy Jean-Marie Massaud által megálmodott bútorokról. Az estét a GOGA Food design finomságai teszik különlegessé.
A beszélgetés angol nyelven zajlik.
Regisztráció (max. 80 fő): sildesing@sil.hu
Menő finn designerek mutatkoznak be a Bartók Béla úton az ELEVEN Ősz fesztivál keretében, akik Finnország államiságának 100. évfordulója kapcsán készítettek egyedülálló design termékeket. A környéken érdemes lesz egy sétát tenni, mert lesznek izgalmas egyedi köztéri alkotások is az újrahasznosítás és a környezettudatosság jegyében.
A Heinrich Alkotói Szint ismét rengeteg programmal várja a látogatókat a Design Héten. A workshopokon az érdeklődők megismerkedhetnek hagyományos kézi technikákkal (nemezelés, ékszerkészítés, tervezés és varrás) és újakat is kipróbálhatnak (lézergravírozás). Pop up store, nyitott műhelyek, és exkluzív koncert is várja az érdeklődőket.
A iamart Magyar Cementlap Manufaktúra egy új generációs startup vállalkozás, ahol az egyedi mozaiklap- és terazzógyártás rejtelmeibe nyerhetsz betekintést. Az üzemlátogatás során bepillanthatsz a dolgos manufaktúra mindennapjaiba, a workshopok alkalmával pedig megtervezheted és elkészítheted egyedi cementlapodat.
Az Észt Intézet által szervezett tárlat a minőségi és interaktív design fontosságára hívja fel a figyelmet a gyerekek képességeinek fejlesztésében. A kiállított tárgyak alkotói pályájuk elején járó fiatal észt formatervezők. A válogatás a tanulás, játék, ill. öltözködés témaköréből merít, és social design projekteket is bemutat.
A VITRIN célja a jó design tudatosítása és a szemléletformálás. Ezúttal a dán design nagykövetét, a Menu-t látják vendégül egy pop up showroom keretében, ahol a látogatóknak nem csak vásárolni nyílik lehetőségük, de egy előadáson megismerhetik azt is, a Menu hogyan értelmezi újra a modernizmust a letisztult formákon keresztül.
A Noha Stúdió és Alkotóműhely kerámia workshopot, kiállítást, vásárt és kerekasztal beszélgetést szervez a gasztronómia és a tárgyalkotás kapcsolatának témakörében. A hétvége során a látogatók betekintést nyerhetnek a mai gasztronómia elvárásaiba, a kerámiakészítés sokféle technikáiba, megismerkedhetnek az alapanyagokkal, legújabb mázakkal, valamint a stúdió oktatási programjával. Részletes program hamarosan!
Mitől lesznek a dán otthonok olyan különleges hangulatúak? Milyen szerepe van a kiegészítőknek lakásunkban? Hogyan teremhetjük meg általuk a mindennapok harmóniáját? Reggeli beszélgetés a hyggéről és a dán designról az Eva-Soloval.
Regisztráció (max. 40 fő): BETELT!
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.