MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2017
Idén is ünnepélyes díjátadó keretében mutatják be a hazai design szakma elmúlt évének legjobbjait. A közel 40 éve a szakma legrangosabb elismerését jelentő pályázat, a nemzetgazdasági miniszter által évente meghirdetett díj kiemelt célja, hogy felhívja a piac szereplőinek figyelmét a kreatíviparban rejlő versenypotenciálra, valamint megismertesse a nemzeti innovációs teljesítmény kiemelkedő produktumait a szélesebb közönséggel. A design gyorsan változó és egyre komlepxebbé váló fogalmának alakulása mentén a rendezvény átfogó képet nyújt azokról a trendekről, melyek bemutatják a szakma jelenét és előrevetítik jövőjét. Az előző évekhez hasonlóan, a bírálóbizottság olyan termékeket díjazott, melyek magas hozzáadott designértékkel rendelkeznek, innovatívak, versenyképesek és megfelelnek a nemzetközi szintű elvárásoknak is, egyben mindennapi környezetünk elengedhetetlen részeivé válhatnak.
DESIGN MANAGEMENT DÍJ 2017
A design stratégiai szintű alkalmazása ma már bizonyíthatóan növeli a versenyképességet és megtérülő befektetésnek számít a piaci szereplők körében. A Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a szándékkal alapította, hogy elismerje azon szervezeteket, melyek példaértékűen élnek a design és a designgondolkodás eszköztárával mely a döntéshozatali folyamatok szintjén is működésük szerves részévé vált. Ez az elismerés a jó gyakorlatok felmutatásával motiválhatja a szervezeteket, intézményeket, egyben izgalmas betekintést nyújt az érdeklődőknek a vállalati siker titkaiba. A díjazott vállalat mellett négy elismerő oklevélben részesült szervezet is bemutatkozik a kiállításon.
Belépés a díjátadóra: kizárólag meghívóval.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
A Design Hét Budapest keretében adják át az E2O Ergonómiai ötletpályázat 2017 elismeréseit Sopronban és Budapesten. A Magyar Ergonómiai Társaság pályázata olyan hallgatói termékkoncepciókat, ötleteket ismer el évről évre, melyek könnyebbé, kényelmesebbé, biztonságosabbá és hatékonyabbá teszik mindennapjainkat, egyben egészségünk megőrzését is szolgálják. A rendezvény nyilvános.
A Cellux Csoport 2006 óta foglalkozik tervezéssel, design módszertani workshopok és alkotófoglalkozások szervezésével. A Design Hét Budapest ideje alatt többek között meseterápiás foglalkozásokkal és service design workshoppal várják a stúdióba érkező kicsiket és nagyokat.
Innovatív szemléletű vállalati vezetők és designerek „csúcstalálkozója” az A38 Hajón. Esettanulmányok és szakmai találkozó a design szemlélet és az üzleti élet találkozásának világából.
Részvétellel kapcsolatos információ: hello@superchannel.hu
Részletes program és regisztráció: www.design2business.eventbrite.com
SZERVEZŐ: SUPER CHANNEL
Budapest legújabb alternatív divatüzlete bemutatón prezentálja az általa forgalmazott márkák újdonságait. A hét során lesz jegyzetfüzetkészítés az Amient csapatával, valamint ékszerek-bigyók készítése is, részben újrahasznosítással, az Artkores alkotójának közreműködésével.
Október 10.
Új hajó a Dunán! A konferencia feltárja azt az összefogást, melynek eredménye az új magyar városnéző hajó. Tervezés: Csepregi Sándor, Nádas Gergely (SoE), Pelsoproject Kft. Oktatás: hallgatói munkák és az új transzportdesign specializáció. Tulajdonos: Legenda Kft. szolgáltatások, funkciók, design válaszok, városkép. Moderátor: Dr. Ernyey Gyula
A design ergonómiai és környezettudatos megközelítése látható az Óbudai Egyetem RKK Ipari termék- és formatervező mérnöki szakos hallgatóinak projekt- és diplomamunka kiállításán valamint divatbemutatóján. Funkció, forma és innovatív technológia állnak a kommunikatív kezdetek fókuszában. Két esemény, számtalan téma és inspiráló megoldás!
Milyen út vezet egy multibrand bolt megnyitásáig? Juhász Dóra és Szerencsés Gabó egykor két külön tervezői márkával indultak útnak, míg végül együttes erővel megalapították a Lucky Shepherd formációt. A közös márka fejlődésének történetéről, sikereikről maguk mesélnek budai bemutatótermükben.
Hogyan kerül feldolgozásra, újrahasznosításra a hulladék? Milyen kísérletek zajlanak a háttérben? A Paper Up műhelyében ezekre a kérdésekre is választ kaphatsz. Koralevics Rita személyesen mutatja be, milyen sokféle használati tárgy készülhet papírból, a megfelelő technika segítségével.
A Hagyományok Háza műhelyében hímzők, szövők, szűrrátét- és nemezkészítők, gyöngyfűzők, kosárfonók, bőrművesek, csipkekészítők, csuhé- és gyékényfonók tartanak foglalkozást, valamint mutatják be modern öltözékkollekciójukat egy divatbemutatón. A workshop keretében kiderül, milyen lehetőségek rejlenek a régi technikákban.
Végh Sarolta tetovált marhabőr ékszerkollekciójának bemutatóján élőben is tetováltathatsz – ékszerre, vagy magadra. Sőt: Kárpáthegyi István társművész motívumai a TEMPORARY designer tattoos eltávolítható matricatetoválásaira is felkerülnek, ezekből is válogathatnak az érdeklődők.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.