A Design Hét Budapest idei nyitókiállítása, az év szlogenjének megfelelően, elsősorban pályakezdő designereknek illetve a rendszerváltás után indult kis- és középvállalkozásoknak kíván bemutatkozási lehetőséget nyújtani. Olyan projekteket mutat be, melyek többsége gyártás alatt álló, vagy kevés továbbfejlesztéssel könnyen sorozatgyártható termék, emellett felvillant néhány izgalmas, kísérleti koncepciót is, melyek gondolatébresztőül szolgálhatnak a látogatók számára.
A kiállítás olyan projektek közül válogat, melyek tervezésekor a Kárpát-medence gazdag ásványi kincsei és változatos növényvilága, folyói és kiváló minőségű ásványvizei, haszonnövényeinket tápláló, ásványi anyagokban gazdag termőföldje szolgált inspirációul – hiszen ez az a kiindulópont (ha úgy tetszik: startvonal), amely bárki számára rendelkezésre áll, és amelyben Magyarország egyedi és összetéveszthetetlen. A kiállítás keretében olyan alkotások kerülnek bemutatásra, amelyek ha nem is explicit módon, de anyaghasználatuk és megmunkálásuk szimbolikáján keresztül mindemellett a természeti erőforrások értékeire is felhívják a figyelmet: a fenntarthatóság szempontjait előtérbe helyezve, a design eszközeivel kívánják tudatosítani a tárgyak használóiban a bennünket körülvevő természeti kincsek értékét, valamint saját tervezői és fogyasztói felelősségünket azok megőrzésében, továbbörökítésében.
Szakértő: Wesselényi-Garay Andor
Kurátor: Magyar Formatervezési Tanács / Design Hét Budapest projektstáb
Fotók: Danyi Balázs / Design Hét Budapest
MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2017
Idén is ünnepélyes díjátadó keretében mutatják be a hazai design szakma elmúlt évének legjobbjait. A közel 40 éve a szakma legrangosabb elismerését jelentő pályázat, a nemzetgazdasági miniszter által évente meghirdetett díj kiemelt célja, hogy felhívja a piac szereplőinek figyelmét a kreatíviparban rejlő versenypotenciálra, valamint megismertesse a nemzeti innovációs teljesítmény kiemelkedő produktumait a szélesebb közönséggel. A design gyorsan változó és egyre komlepxebbé váló fogalmának alakulása mentén a rendezvény átfogó képet nyújt azokról a trendekről, melyek bemutatják a szakma jelenét és előrevetítik jövőjét. Az előző évekhez hasonlóan, a bírálóbizottság olyan termékeket díjazott, melyek magas hozzáadott designértékkel rendelkeznek, innovatívak, versenyképesek és megfelelnek a nemzetközi szintű elvárásoknak is, egyben mindennapi környezetünk elengedhetetlen részeivé válhatnak.
DESIGN MANAGEMENT DÍJ 2017
A design stratégiai szintű alkalmazása ma már bizonyíthatóan növeli a versenyképességet és megtérülő befektetésnek számít a piaci szereplők körében. A Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a szándékkal alapította, hogy elismerje azon szervezeteket, melyek példaértékűen élnek a design és a designgondolkodás eszköztárával mely a döntéshozatali folyamatok szintjén is működésük szerves részévé vált. Ez az elismerés a jó gyakorlatok felmutatásával motiválhatja a szervezeteket, intézményeket, egyben izgalmas betekintést nyújt az érdeklődőknek a vállalati siker titkaiba. A díjazott vállalat mellett négy elismerő oklevélben részesült szervezet is bemutatkozik a kiállításon.
Belépés a díjátadóra: kizárólag meghívóval.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
Ismerkedj meg a kiterjesztett valósággal, és sétálj velünk Budapest izgalmas design helyszínein!
1. Töltsd le a layar alkalmazást!
2. Szkenneld be ezt az oldalt és már láthatod is a túrák időpontjait!
3. Aktiváld az online tartalmakat, és élvezd, mennyi izgalmas designkincset rejt Budapest!
A Clique klasszikus showroomként is működik, de ennél jóval több: olyan márkák és kreatív szakemberek együttműködése, akik egyedi és minőségi termékeket, szolgáltatásokat nyújtanak. A Design Hét alatt akciókkal, izgalmas workshopokkal és divatbemutatókkal várják az érdeklődőket.
Október 12-15.
Mi a divatillusztráció, divatrajz, divatgrafika? Egyáltalán miért készítenek a divattervezők divatillusztrációt? És hogyhogy készülhet kiállítás belőlük?
A H6 hat fiatal ékszertervezőből álló csoport – hat különféle viszony az ékszerhez, hat különböző gondolkodásmód. Egyikük fénnyel, tánccal és térrel értelmezi újra az ékszer fogalmát, más az anyagok alternatív felhasználásával ad új értelmet az ékszerviselésnek, vagy épp a társadalom felépítését mutatja meg kollekciójával. Munkáik különböznek, de közös céljuk, hogy ékszereikkel új történeteket meséljenek el – légy te is a részese!
Kiállítók: Börcsök Anna, Fazekas Veronika, Fekete Fruzsi, Horányi Kinga, Neuzer Zsófia, Tengely Nóra
Budapest legújabb alternatív divatüzlete bemutatón prezentálja az általa forgalmazott márkák újdonságait. A hét során lesz jegyzetfüzetkészítés az Amient csapatával, valamint ékszerek-bigyók készítése is, részben újrahasznosítással, az Artkores alkotójának közreműködésével.
A magyar fejlesztésű HBH sporteszközök különleges technológiával készülnek, kül- és beltérre is alkalmasak. Mivel alapelemeik tetszés szerint kombinálhatók, bármekkora területet berendezhetünk velük, a kültéri edzőparkok ráadásul közösségépítő funkcióval is bírnak. A HBH elnyerte már a Magyar Formatervezési Díj különdíját is, és számos sportparkban használják világszerte. Alkotói most egyedi bemutatót és edzést tartanak – a leggyorsabb jelentkezőknek.
A Heinrich Alkotói Szint ismét rengeteg programmal várja a látogatókat a Design Héten. A workshopokon az érdeklődők megismerkedhetnek hagyományos kézi technikákkal (nemezelés, ékszerkészítés, tervezés és varrás) és újakat is kipróbálhatnak (lézergravírozás). Pop up store, nyitott műhelyek, és exkluzív koncert is várja az érdeklődőket.
A design ergonómiai és környezettudatos megközelítése látható az Óbudai Egyetem RKK Ipari termék- és formatervező mérnöki szakos hallgatóinak projekt- és diplomamunka kiállításán valamint divatbemutatóján. Funkció, forma és innovatív technológia állnak a kommunikatív kezdetek fókuszában. Két esemény, számtalan téma és inspiráló megoldás!
EZ A PROGRAM TECHNIKAI OKOK MIATT ELMARAD. Köszönjük megértését.
A Meonin ember és bútor kapcsolatát vizsgálja a mindennapi tevékenységek megértésén keresztül. A csütörtöki eseményen a brand első alkalommal nyitja meg újonnan elkészült bemutatótermét, ahol a bútorok tematikus bemutatását Nedill food design installáció egészíti ki. A kiállításon a látogatók megismerkedhetnek a Meonin kollekciójával és szellemiségével.
A Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Modell Divatiskolája művészeti képzésében résztvevő diákok moduláris elemekre épülő kollekcióiban érdekes struktúrák, textúrák jelennek meg. Az anyag és forma szerves egységet alkot, viselője mozgása indukálja a felületjátékot. A hallgatók alkotásai megtekinthetők a kiállításon, valamint egy egyedi divatbemutató során is.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.