MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2017
Idén is ünnepélyes díjátadó keretében mutatják be a hazai design szakma elmúlt évének legjobbjait. A közel 40 éve a szakma legrangosabb elismerését jelentő pályázat, a nemzetgazdasági miniszter által évente meghirdetett díj kiemelt célja, hogy felhívja a piac szereplőinek figyelmét a kreatíviparban rejlő versenypotenciálra, valamint megismertesse a nemzeti innovációs teljesítmény kiemelkedő produktumait a szélesebb közönséggel. A design gyorsan változó és egyre komlepxebbé váló fogalmának alakulása mentén a rendezvény átfogó képet nyújt azokról a trendekről, melyek bemutatják a szakma jelenét és előrevetítik jövőjét. Az előző évekhez hasonlóan, a bírálóbizottság olyan termékeket díjazott, melyek magas hozzáadott designértékkel rendelkeznek, innovatívak, versenyképesek és megfelelnek a nemzetközi szintű elvárásoknak is, egyben mindennapi környezetünk elengedhetetlen részeivé válhatnak.
DESIGN MANAGEMENT DÍJ 2017
A design stratégiai szintű alkalmazása ma már bizonyíthatóan növeli a versenyképességet és megtérülő befektetésnek számít a piaci szereplők körében. A Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a szándékkal alapította, hogy elismerje azon szervezeteket, melyek példaértékűen élnek a design és a designgondolkodás eszköztárával mely a döntéshozatali folyamatok szintjén is működésük szerves részévé vált. Ez az elismerés a jó gyakorlatok felmutatásával motiválhatja a szervezeteket, intézményeket, egyben izgalmas betekintést nyújt az érdeklődőknek a vállalati siker titkaiba. A díjazott vállalat mellett négy elismerő oklevélben részesült szervezet is bemutatkozik a kiállításon.
Belépés a díjátadóra: kizárólag meghívóval.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
100 ÉV, 100 TÁRGY – A LEGJOBB LENGYEL ILLUSZTRÁTOROK SZEMÉVEL
Október 6, 13, 14.
A Gyűjtemény programjai a Design Hétre: Tárlatvezetésen állítják párhuzamba a Goldberger gyár 200 éves történetét a jelennel a két világháború közötti marketing-kommunikációra fókuszálva, valamint arra, vajon mi szükséges egy mai, sikeres design vállalkozás elindításához. A programok közt található: a kékfestést bemutató tárlatvezetés, valamint kreatív workshop is.
Regisztráció (max. 40fő / program): programok@obudaimuzeum.hu
A programok magyar nyelven zajlanak.
A Soproni Egyetem SKK / Alkalmazott Művészeti Intézet / AMI-Formatervező Tanszék és az Újvidéki Egyetem Művészeti Tanszék hallgatóinak közös kiállítása, a byArt Egyesület szervezésében, az Art Quarter Budapest Galériában. A kiállításon megjelennek újragondolt használati tárgyak tervei és térplasztikái, valamint a hallgatók plakáttervei.
A Caracalla Design Days egy nemzetközi színvonalú kiállítás és a belsőépítész-szakma szinte egyetlen olyan fóruma, melynek keretén belül az exkluzívan kiválasztott, vezető márkák a legizgalmasabb újdonságaikat mutatják be a hazai belsőépítészeknek, lakberendezőknek, a sajtónak és a nagyközönségnek. Megjelennek a Villeroy & Boch és a Duravit, valamint dán márkák is.
Ismerkedj meg olyan prémium kategóriás dán design brandek karakteres tárgyaival, mint a HAY, &tradition, Normann Copenhagen, Montana, Gubi vagy a House Doctor. A modern, előremutató és a mindennapokban jól használható darabok nyújtotta élményt átélheted a Solinfo műhelyében kialakított enteriőrben. Tapasztald meg, milyen egy dán otthon hangulata és nézd meg testközelből a méltán híres gyártók szelekcióját!
Idén 35 éves a Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület (FISE), melynek célja a pályakezdő dizájnerek kulturális és művészeti életbe való beilleszkedésének, munkájának, kibontakozásának segítése. A jelenleg több, mint háromszáz fős tagság ünnepi kiállítása nem csupán tárgyak reprezentációja, hanem a fiatalok által a kortárs magyar iparművészet előtt álló feladatokra, kihívásokra adott válaszok gyűjteménye is.
A FabLab Budapest nyitott innovációs műhely, egy olyan gyártástechnológiai könyvtár, ahol a 3D nyomtatók, CNC marógépek és lézervágók mellett egy asztalos műhely is helyet kapott. Az érdeklődők megismerkedhetnek a műhelyben zajló folyamatokkal, emellett bemutatkozik az AB concrete design és a Fabatka márka is.
Menő finn designerek mutatkoznak be a Bartók Béla úton az ELEVEN Ősz fesztivál keretében, akik Finnország államiságának 100. évfordulója kapcsán készítettek egyedülálló design termékeket. A környéken érdemes lesz egy sétát tenni, mert lesznek izgalmas egyedi köztéri alkotások is az újrahasznosítás és a környezettudatosság jegyében.
A négylábú lány, a kutyaarcú fiú, a sziámi ikrek, az óriás és az elefántember… különleges “freak” emberek, akiket annak idején cirkuszban mutogattak.
A design ergonómiai és környezettudatos megközelítése látható az Óbudai Egyetem RKK Ipari termék- és formatervező mérnöki szakos hallgatóinak projekt- és diplomamunka kiállításán valamint divatbemutatóján. Funkció, forma és innovatív technológia állnak a kommunikatív kezdetek fókuszában. Két esemény, számtalan téma és inspiráló megoldás!
A múzeum fókuszában egy 1924-ben, a Bauhausban tervezett lámpa, Wilhelm Wagenfeld korai főműve áll, melyet neves külföldi és magyar kortárs művészek átértelmezésében mutatatnak be. A helyi kontextust a Kiscell egykori tulajdonosa, Schmidt Miksa bútorgyáros lámpa terveket ábrázoló rajzsorozata adja. A Design Hét Budapest exkluzív tárlatvezetést B. Nagy Anikó, a kiállítás kurátora tartja.
Regisztráció (max. 25 fő): kapcsolat@kiscellimuzeum.hu
Részvételi díj: felnőtt 1.200 Ft;diák, ifjúsági, valamint nyugdíjas jegy 600 Ft
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.