A Design Hét Budapest idei nyitókiállítása, az év szlogenjének megfelelően, elsősorban pályakezdő designereknek illetve a rendszerváltás után indult kis- és középvállalkozásoknak kíván bemutatkozási lehetőséget nyújtani. Olyan projekteket mutat be, melyek többsége gyártás alatt álló, vagy kevés továbbfejlesztéssel könnyen sorozatgyártható termék, emellett felvillant néhány izgalmas, kísérleti koncepciót is, melyek gondolatébresztőül szolgálhatnak a látogatók számára.
A kiállítás olyan projektek közül válogat, melyek tervezésekor a Kárpát-medence gazdag ásványi kincsei és változatos növényvilága, folyói és kiváló minőségű ásványvizei, haszonnövényeinket tápláló, ásványi anyagokban gazdag termőföldje szolgált inspirációul – hiszen ez az a kiindulópont (ha úgy tetszik: startvonal), amely bárki számára rendelkezésre áll, és amelyben Magyarország egyedi és összetéveszthetetlen. A kiállítás keretében olyan alkotások kerülnek bemutatásra, amelyek ha nem is explicit módon, de anyaghasználatuk és megmunkálásuk szimbolikáján keresztül mindemellett a természeti erőforrások értékeire is felhívják a figyelmet: a fenntarthatóság szempontjait előtérbe helyezve, a design eszközeivel kívánják tudatosítani a tárgyak használóiban a bennünket körülvevő természeti kincsek értékét, valamint saját tervezői és fogyasztói felelősségünket azok megőrzésében, továbbörökítésében.
Szakértő: Wesselényi-Garay Andor
Kurátor: Magyar Formatervezési Tanács / Design Hét Budapest projektstáb
Fotók: Danyi Balázs / Design Hét Budapest
MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2017
Idén is ünnepélyes díjátadó keretében mutatják be a hazai design szakma elmúlt évének legjobbjait. A közel 40 éve a szakma legrangosabb elismerését jelentő pályázat, a nemzetgazdasági miniszter által évente meghirdetett díj kiemelt célja, hogy felhívja a piac szereplőinek figyelmét a kreatíviparban rejlő versenypotenciálra, valamint megismertesse a nemzeti innovációs teljesítmény kiemelkedő produktumait a szélesebb közönséggel. A design gyorsan változó és egyre komlepxebbé váló fogalmának alakulása mentén a rendezvény átfogó képet nyújt azokról a trendekről, melyek bemutatják a szakma jelenét és előrevetítik jövőjét. Az előző évekhez hasonlóan, a bírálóbizottság olyan termékeket díjazott, melyek magas hozzáadott designértékkel rendelkeznek, innovatívak, versenyképesek és megfelelnek a nemzetközi szintű elvárásoknak is, egyben mindennapi környezetünk elengedhetetlen részeivé válhatnak.
DESIGN MANAGEMENT DÍJ 2017
A design stratégiai szintű alkalmazása ma már bizonyíthatóan növeli a versenyképességet és megtérülő befektetésnek számít a piaci szereplők körében. A Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a szándékkal alapította, hogy elismerje azon szervezeteket, melyek példaértékűen élnek a design és a designgondolkodás eszköztárával mely a döntéshozatali folyamatok szintjén is működésük szerves részévé vált. Ez az elismerés a jó gyakorlatok felmutatásával motiválhatja a szervezeteket, intézményeket, egyben izgalmas betekintést nyújt az érdeklődőknek a vállalati siker titkaiba. A díjazott vállalat mellett négy elismerő oklevélben részesült szervezet is bemutatkozik a kiállításon.
Belépés a díjátadóra: kizárólag meghívóval.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
A Design Hét Budapest keretében adják át az E2O Ergonómiai ötletpályázat 2017 elismeréseit Sopronban és Budapesten. A Magyar Ergonómiai Társaság pályázata olyan hallgatói termékkoncepciókat, ötleteket ismer el évről évre, melyek könnyebbé, kényelmesebbé, biztonságosabbá és hatékonyabbá teszik mindennapjainkat, egyben egészségünk megőrzését is szolgálják. A rendezvény nyilvános.
A 40x40 kiállítás a vezető nemzetközi tervezők alkotásait mutatja be. A kiállítás az idei A’Design díjasok projektjeibe ad betekintést, 40 ország 40 designerének munkáin keresztül. Az összes idei magyar nyertes munkája kiállításra kerül, így kiemelt szerepet kapnak a hazai alkotók.
Kezdetben sötétség volt… S lőn világosság. A fény az életminőség feltétele, a fény evolúció, a fény innováció. LED technológia, világításvezérlés, programozás, és design trendek a belsőépítészetben – Salvatore Pugliarelli olasz világítástechnikai szakértő előadása a világítástechnológia aktuális trendjeiről. Izgalmas betekintés, termékek, projektek, és innovációk bemutatásával.
Regisztráció (max. 50 fő): roombahome@gmail.com
100 ÉV, 100 TÁRGY – A LEGJOBB LENGYEL ILLUSZTRÁTOROK SZEMÉVEL
Ismerd meg, mit nyújt az animációs szakma 2017-ben! Milyen ma a szakma körforgása, hogyan épül fel egy projekt, meddig tart, amíg elkészül? A Motionblur Stúdió sok szeretettel várja a szakma iránt érdeklődőket, akik megismerhetik a legújabb nemzetközi módszereket és a stúdió tapasztalatait.
Regisztráció (alkalmanként max. 7 fő): account@motionblurstudios.hu
A fiatal francia-magyar képzőművész, Labrosse Dániel, a londoni Tate Modernben való megjelenés után visszatér Budapestre, hogy AR (kiterjesztett valóság) bevonásával bemutassa új anyagát. Tematikusan összetartozó, színes illusztrációiban több technikát használ: a festészetet, komputergrafikát és hagyományos animációt ötvözi a kiterjesztett valósággal, melyben partnere Etentuk Udeme.
Tengerillatot, esőt, vagy frissen csapolt Tuborgot nem ígérnek a szervezők, de az új skandináv dizájnt reprezentáló kanapékat, székeket, asztalokat és dizájntárgyakat igen – bemutatkozik a dán Bolia. Az Innoconcept új bemutatótermébe, az egykori Budapesti Harisnyagyár indusztriális hangulatú falai közé beköltözik a hygge-érzés.
Regisztráció (max. 50 fő): https://goo.gl/forms/qTkOL1tmPRc8AwRI3
Esemény: https://www.facebook.com/event...
A Soproni Egyetem SKK / Alkalmazott Művészeti Intézet / AMI-Formatervező Tanszék és az Újvidéki Egyetem Művészeti Tanszék hallgatóinak közös kiállítása, a byArt Egyesület szervezésében, az Art Quarter Budapest Galériában. A kiállításon megjelennek újragondolt használati tárgyak tervei és térplasztikái, valamint a hallgatók plakáttervei.
A Cellux Csoport 2006 óta foglalkozik tervezéssel, design módszertani workshopok és alkotófoglalkozások szervezésével. A Design Hét Budapest ideje alatt többek között meseterápiás foglalkozásokkal és service design workshoppal várják a stúdióba érkező kicsiket és nagyokat.
Miben nyújtanak mást a legfiatalabb hazai formatervezők és coworking terek? Az Octogon magazin és Kovács Apor designer prezentációján a tervező munkáit és napjaink legfrissebb irányzatait ismerhetjük meg. Paukovics Gábor, a Kinnarps ABW szakértője pedig bevezet minket a coworking irodák kulisszatitkaiba, bemutatja, hogyan szolgálja a tervezők és start-upok fejlődését.
Regisztráció (max. 100 vendég): abw-iroda.hu/designweek
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.