MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2017
Idén is ünnepélyes díjátadó keretében mutatják be a hazai design szakma elmúlt évének legjobbjait. A közel 40 éve a szakma legrangosabb elismerését jelentő pályázat, a nemzetgazdasági miniszter által évente meghirdetett díj kiemelt célja, hogy felhívja a piac szereplőinek figyelmét a kreatíviparban rejlő versenypotenciálra, valamint megismertesse a nemzeti innovációs teljesítmény kiemelkedő produktumait a szélesebb közönséggel. A design gyorsan változó és egyre komlepxebbé váló fogalmának alakulása mentén a rendezvény átfogó képet nyújt azokról a trendekről, melyek bemutatják a szakma jelenét és előrevetítik jövőjét. Az előző évekhez hasonlóan, a bírálóbizottság olyan termékeket díjazott, melyek magas hozzáadott designértékkel rendelkeznek, innovatívak, versenyképesek és megfelelnek a nemzetközi szintű elvárásoknak is, egyben mindennapi környezetünk elengedhetetlen részeivé válhatnak.
DESIGN MANAGEMENT DÍJ 2017
A design stratégiai szintű alkalmazása ma már bizonyíthatóan növeli a versenyképességet és megtérülő befektetésnek számít a piaci szereplők körében. A Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a szándékkal alapította, hogy elismerje azon szervezeteket, melyek példaértékűen élnek a design és a designgondolkodás eszköztárával mely a döntéshozatali folyamatok szintjén is működésük szerves részévé vált. Ez az elismerés a jó gyakorlatok felmutatásával motiválhatja a szervezeteket, intézményeket, egyben izgalmas betekintést nyújt az érdeklődőknek a vállalati siker titkaiba. A díjazott vállalat mellett négy elismerő oklevélben részesült szervezet is bemutatkozik a kiállításon.
Belépés a díjátadóra: kizárólag meghívóval.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
A 40x40 kiállítás a vezető nemzetközi tervezők alkotásait mutatja be. A kiállítás az idei A’Design díjasok projektjeibe ad betekintést, 40 ország 40 designerének munkáin keresztül. Az összes idei magyar nyertes munkája kiállításra kerül, így kiemelt szerepet kapnak a hazai alkotók.
Emlékszel, milyen volt körbeülni a terített asztalt? Milyen érzés volt a legjobb falatokon osztozkodni? Számos történet és emlék által örzött nagybetűs vasárnapi ebéd megidézése és újraértelmezése Góg Angéla formatervező „tálalásában”. Ízek, formák, emlékek – vasárnaptól vasárnapig.
A fiatal francia-magyar képzőművész, Labrosse Dániel, a londoni Tate Modernben való megjelenés után visszatér Budapestre, hogy AR (kiterjesztett valóság) bevonásával bemutassa új anyagát. Tematikusan összetartozó, színes illusztrációiban több technikát használ: a festészetet, komputergrafikát és hagyományos animációt ötvözi a kiterjesztett valósággal, melyben partnere Etentuk Udeme.
Október 12, 14.
A kerekasztal-beszélgetés során a design és üzleti szférából meghívott előadók moderált beszélgetést folytatnak arról, milyen kihívásokkal szembesülnek, amikor üzleti környezetben alkalmazzák a design-t. A workshop-on a résztvevők rapid idea generation segítségével dolgoznak majd ki megoldásokat a legkritikusabb problémákra.
Játssz az étellel! – átírjuk a szabályokat. Kockáztass és bízz a szerencsében! A tét magas, de a nyeremény garantált: egy élmény, ahol az étkezés aktusa egybefonódik a játékkal, a designnal és a konceptuális képzőművészettel. Egy happening, ahol vizuálisan is jól laksz. Vajon a ház mindent visz?
A HARI villásreggeli egyesíti a gasztronómia és a design világát. Miközben a művészek ihletésével készült menü és Kocsis Anna különleges desszertjei az asztalra kerülnek, a közönség megismerheti Szombat Éva fotóművészt és Endlein Zsófia textiltervezőt. A brunch témája a művészi értelemben vett „giccs” lesz.
A közkeletű mondás szerint a hyggét nem lefordítani kell, hanem érezni. Most mindenkinek lehetősége nyílik arra, hogy elmerüljön a dán konyha ízvilágában Szimply-módra. Nem csak a brunch, de a Design Hét elmaradhatatlan kiegészítője is lesz a Kontakt által forgalmazott, Dániában pörkölt La Cabra kávé, melyet meg is vásárolhatnak az ínyencek.
Az Észt Intézet által szervezett tárlat a minőségi és interaktív design fontosságára hívja fel a figyelmet a gyerekek képességeinek fejlesztésében. A kiállított tárgyak alkotói pályájuk elején járó fiatal észt formatervezők. A válogatás a tanulás, játék, ill. öltözködés témaköréből merít, és social design projekteket is bemutat.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.