Az Ipar 4.0. fogalom a most kibontakozó negyedik ipari forradalomra utal, mely az iparban (de más területeken is) a teljes gyártási folyamat automatizálását, intelligens vezérlését jelenti, azt minden kétséget kizáróan általános globális jelenséget, hogy már a fizikai és virtuális világ metszetében ülünk. Mindezek egyre szorosabban az új globális innovációs modulokra épülnek. A korábban jellemzően „kötött” pályán mozgó beszállítói értékláncok több dimenzióssá válnak, az egyoldalúan zárt innovációs pályát követő K+F tevékenységek hirtelen nyitottabb formát öltenek, lehetővé téve, s ösztönözve, hogy bizonyos technológiai innovációk kidolgozásában fokozatosan teret nyerjenek a közösségi gazdaság (sharing economy) mechanizmusai. Ez a térnyerés elősegíti, hogy megjelenjenek és erőteljesen növekedjenek a technológiai platform alapú hálózatok, előnyös belépési esélyt teremtve az új, innovatív vállalkozások számára, technológiai innovációik sikeres piacra viteli lehetőségeivel. Mindezt felismerve a Nemzetgazdasági Minisztérium és az általa életre hívott Nemzeti Technológia Platform Ipar 4.0 olyan nemzetgazdasági fejlesztési stratégiát dolgoz ki, melyben a kreatívipar kiemelt hangsúlyt kaphat.
Mit jelent mindez a kreatíviparnak? Jó példák és tanulságok, a kreatívipar kapcsolódási pontjai – ezt elemzik a szakértők a zártkörű workshopon, majd ennek eredményeiről számolnak be a délutáni plenáris ülésen. A felkért szakemberek és a kerekasztal vendégei számos pilot projektet és jó gyakorlatot felvázolva járják körül a kreatívipar lehetséges jövőstratégiáit.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
Herend 190 éve a kézműves hagyományok által készíti porcelán termékeit. Termékfejlesztéseiben kiemelt hangsúlyt fektet az innovációra és a stílusteremtő munkára. Idén a Herendi Porcelánmanufaktúr workshopot tart az egyik legizgalmasabb monumentális termékének születéséről, a BRAVÚRVÁZÁRÓL.
Október 12, 14.
A kerekasztal-beszélgetés során a design és üzleti szférából meghívott előadók moderált beszélgetést folytatnak arról, milyen kihívásokkal szembesülnek, amikor üzleti környezetben alkalmazzák a design-t. A workshop-on a résztvevők rapid idea generation segítségével dolgoznak majd ki megoldásokat a legkritikusabb problémákra.
A Mito bemutatja, hogyan működik 2017-ben egy digitális ügynökség. Négynapos workshopjuk során négy területtel ismerkedhetsz meg, méghozzá végig csapatban dolgozva. Belenézhetsz egy fejlesztő, egy ux-es, egy grafikus és egy kreatív mindennapjaiba, és egy mintaprojekt segítségével bele is kóstolhatsz ezekbe a szerepekbe.
Regisztráció: www.mito.hu/designhet
Részvételi díj: 4000 Forint / 4 napos workshop
Baglyas Erika képzőművész 2015-ben alapította a DOT for You márkát, melynek fő profilja egyedi noteszek tervezése, kivitelezése. Amiről szó lesz: minden, amit füzetekről, prégelésről, stancolásról tudni akartál, de sosem merted megkérdezni.
Menő finn designerek mutatkoznak be a Bartók Béla úton az ELEVEN Ősz fesztivál keretében, akik Finnország államiságának 100. évfordulója kapcsán készítettek egyedülálló design termékeket. A környéken érdemes lesz egy sétát tenni, mert lesznek izgalmas egyedi köztéri alkotások is az újrahasznosítás és a környezettudatosság jegyében.
Eddig csak élvezted a látványt? Most próbáld ki! A Design Hét alkalmából 6 művész és művészeti technika mutatkozik be a MadeByYou-ban. Most megnyílik előtted az alkotás lehetősége – azokkal az anyagokkal, technikákkal, melyekkel a műhely alkotói nap mint nap dolgoznak. Gyere és vágj bele – START! Részletek a honlapon.
Budapest legújabb alternatív divatüzlete bemutatón prezentálja az általa forgalmazott márkák újdonságait. A hét során lesz jegyzetfüzetkészítés az Amient csapatával, valamint ékszerek-bigyók készítése is, részben újrahasznosítással, az Artkores alkotójának közreműködésével.
A Heinrich Alkotói Szint ismét rengeteg programmal várja a látogatókat a Design Héten. A workshopokon az érdeklődők megismerkedhetnek hagyományos kézi technikákkal (nemezelés, ékszerkészítés, tervezés és varrás) és újakat is kipróbálhatnak (lézergravírozás). Pop up store, nyitott műhelyek, és exkluzív koncert is várja az érdeklődőket.
Az Észt Intézet által szervezett tárlat a minőségi és interaktív design fontosságára hívja fel a figyelmet a gyerekek képességeinek fejlesztésében. A kiállított tárgyak alkotói pályájuk elején járó fiatal észt formatervezők. A válogatás a tanulás, játék, ill. öltözködés témaköréből merít, és social design projekteket is bemutat.
Budapest új design hotspotja hintakészítő workshoppal mutatkozik be. A jelentkezők elkészíthetik saját hintájukat, a tervezők darabjai pedig árverésre kerül a kiállításmegnyitón.
A workshop keretében a látogatók megismerkedhetnek a különleges mozgószövettel, amely a Laokoon Design lámpák és falburkolatok alapját jelenti, miközben a tervezők segítségével elkészítik saját kulcstartójukat ebből az egyedi textúrájú, rangos díjakat nyert anyagból.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.