Október 6, 13, 14.
A Gyűjtemény programjai a Design Hétre: Tárlatvezetésen állítják párhuzamba a Goldberger gyár 200 éves történetét a jelennel a két világháború közötti marketing-kommunikációra fókuszálva, valamint arra, vajon mi szükséges egy mai, sikeres design vállalkozás elindításához. A programok közt található: a kékfestést bemutató tárlatvezetés, valamint kreatív workshop is.
Regisztráció (max. 40fő / program): programok@obudaimuzeum.hu
A programok magyar nyelven zajlanak.
A Clique klasszikus showroomként is működik, de ennél jóval több: olyan márkák és kreatív szakemberek együttműködése, akik egyedi és minőségi termékeket, szolgáltatásokat nyújtanak. A Design Hét alatt akciókkal, izgalmas workshopokkal és divatbemutatókkal várják az érdeklődőket.
Menő finn designerek mutatkoznak be a Bartók Béla úton az ELEVEN Ősz fesztivál keretében, akik Finnország államiságának 100. évfordulója kapcsán készítettek egyedülálló design termékeket. A környéken érdemes lesz egy sétát tenni, mert lesznek izgalmas egyedi köztéri alkotások is az újrahasznosítás és a környezettudatosság jegyében.
Eddig csak élvezted a látványt? Most próbáld ki! A Design Hét alkalmából 6 művész és művészeti technika mutatkozik be a MadeByYou-ban. Most megnyílik előtted az alkotás lehetősége – azokkal az anyagokkal, technikákkal, melyekkel a műhely alkotói nap mint nap dolgoznak. Gyere és vágj bele – START! Részletek a honlapon.
A KUBIK közösségi iroda idén is különleges programokkal várja a látogatókat. Kortárs designerek alkotásaiból nyílik náluk kiállítás a mutargy.com szervezésében, lesz filmklub és több érdekes workshop.
Honnan került a jachtpizsama a pesti nő ruhatárába? Mi volt Dessewffy Flóra, a Shanghaiban is fellépő revütáncos kedvenc összeállítása? Miként ihlette meg a Van Cleef & Arpels-t a kínai kulikalap? Sétáló tárlatvezetés a Sanghay-Shanghai: Párhuzamos eltérések Kelet és Nyugat között c. kiállítás kurátorával és Kollár Csilla viselettörténésszel. A tárlatvezetés mellett ékszerkészítő workshoppal is várják az érdeklődőket.
Október 6, 13, 14.
Motívumkincsünk és hagyományos tárgyaink egyfajta állandóság illúzióját keltik. A gyors és lassú, az egyedi és széria dichotómiája az ipari forradalom óta látványosan van jelen. A design tudatosan használhatja ezt a kettősséget a vidéki és urbánus stílus egyidejű megjelenítésével. Tányérok, öltözékek, falvédők – minden kék és fehér. Tervezők: Szilágyi Csilla, Boldizsár Zsuzsa, Szabó Eszter Ágnes, Hegedűs Anna – Piroshka.
Gyereknek lenni Budapesten csodás dolog! Schwertner Janka, a márka alapítója azt mutatja be, hogyan kelnek életre a legkisebbek koptatós pantallói - és ami még lesz: babaruha mintázás és unikornis pinata készítő workshop. Helyszín: a 'the pici space', a márka műhelye, mely bemutatóteremként és workshop helyszínként is funkcionál.
A Szimultán Művészeti Iskola az ország legizgalmasabb művészeti magánintézményei közt szerepel. Kiállításukon tanáraik önálló művészként mutatkoznak be, workshopjaikon pedig több műfaj közül válogathatunk. Részvételi díjak és részletek: szimultan.hu/workshopok
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.