Marcel Wanders, a holland sztárdesigner alkotásait világszerte csodálják. Stílusát az egyediség, a meghökkentő kreativitás és a klasszikus formák újragondolása jellemzik. Előadásában a luxus design értékeit mutatja be, emellett betekintést kaphatunk az első budapesti projektjébe is.
Ismerkedj meg a kiterjesztett valósággal, és sétálj velünk Budapest izgalmas design helyszínein!
1. Töltsd le a layar alkalmazást!
2. Szkenneld be ezt az oldalt és már láthatod is a túrák időpontjait!
3. Aktiváld az online tartalmakat, és élvezd, mennyi izgalmas designkincset rejt Budapest!
Mi történik, ha szociálisan érzékeny designerek találkoznak az autizmussal? Az Autistic Art és a Müskinn együttműködéséből születő konceptuális táskakollekciót az autizmussal élők lakóotthonokban töltött mindennapjai, s azok speciális rendszere ihlette. A kollekció darabjai egy pop up vásár és kiállítás keretében mutatkoznak be.
Hogy telnek a dolgos hétköznapok egy építészirodában? A BORD Építész Stúdió csapattagjaitól megtudhatod. Sőt, néhány kulisszatitokra is fény derül: az iroda alapítója, Bordás Péter mesél olyan elkészült projektekről is, melyek a nagyközönség szeme előtt mindeddig rejtve maradtak - és szóba kerülnek olyan, ismertebb alkotások is, mint a Nagyerdei Stadion vagy a Korda Filmpark.
A Cellux Csoport 2006 óta foglalkozik tervezéssel, design módszertani workshopok és alkotófoglalkozások szervezésével. A Design Hét Budapest ideje alatt többek között meseterápiás foglalkozásokkal és service design workshoppal várják a stúdióba érkező kicsiket és nagyokat.
A FabLab Budapest nyitott innovációs műhely, egy olyan gyártástechnológiai könyvtár, ahol a 3D nyomtatók, CNC marógépek és lézervágók mellett egy asztalos műhely is helyet kapott. Az érdeklődők megismerkedhetnek a műhelyben zajló folyamatokkal, emellett bemutatkozik az AB concrete design és a Fabatka márka is.
Menő finn designerek mutatkoznak be a Bartók Béla úton az ELEVEN Ősz fesztivál keretében, akik Finnország államiságának 100. évfordulója kapcsán készítettek egyedülálló design termékeket. A környéken érdemes lesz egy sétát tenni, mert lesznek izgalmas egyedi köztéri alkotások is az újrahasznosítás és a környezettudatosság jegyében.
Budapest legújabb alternatív divatüzlete bemutatón prezentálja az általa forgalmazott márkák újdonságait. A hét során lesz jegyzetfüzetkészítés az Amient csapatával, valamint ékszerek-bigyók készítése is, részben újrahasznosítással, az Artkores alkotójának közreműködésével.
A Heinrich Alkotói Szint ismét rengeteg programmal várja a látogatókat a Design Héten. A workshopokon az érdeklődők megismerkedhetnek hagyományos kézi technikákkal (nemezelés, ékszerkészítés, tervezés és varrás) és újakat is kipróbálhatnak (lézergravírozás). Pop up store, nyitott műhelyek, és exkluzív koncert is várja az érdeklődőket.
A BORD Építész Stúdió által az MTK labdarúgó csapata számára tervezett stadion Budapest egyik legújabb, és egyben Európa egyik legmodernebb sportlétesítménye is. A teljes egészében LED lámpatestekkel megvilágított, különleges, hibrid gyepszőnyeges stadion 12.700 néző befogadására alkalmas – exkluzív bejárásán pedig maga az építész, Bordás Péter avatja be az érdeklődőket további titkokba.
Nyílt hét a Kortárs Építészeti Központban: ismerkedj meg a coworking iroda csapataival, többek között a Nanvízió vagy a Batlab építész stúdiókkal, válogass a Lars Müller kiadó pop-up könyvesboltjában. A hét folyamán azt is kipróbálhatod, milyen a KÉK közösségi irodájában dolgozni, esténként pedig további izgalmas programok várnak. Részletes program a KÉK Facebook oldalán.
Milyen út vezet egy multibrand bolt megnyitásáig? Juhász Dóra és Szerencsés Gabó egykor két külön tervezői márkával indultak útnak, míg végül együttes erővel megalapították a Lucky Shepherd formációt. A közös márka fejlődésének történetéről, sikereikről maguk mesélnek budai bemutatótermükben.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.