A ciprusi születésű, eredetileg építőmérnökként végzett Michael Anastassiades 1994-ben alapította meg stúdióját, melyből 2007-ben nőtt ki a nevét viselő lakberendezési márka. Anastassiades alkotásai az ipari formatervezés és a szobrászat határán egyensúlyoznak, gyakran a mű fontos részévé teszik az azt körülvevő teret is. Geometrikus lámpái, tükrei és kiegészítői a fény és árnyék, a csillogó és matt anyagok, a tükröződő felületek tudatos használata révén szinte lebegni látszanak a térben, és inkább képzőművészeti alkotásnak tűnnek, mintsem funkcióval bíró használati tárgyaknak. Egyedi megközelítésének, a minőségben megalkuvást nem ismerő szemléletének, finom minimalizmusának köszönhetően Anastassiades ma már olyan építészekkel dolgozik, mint David Chipperfield vagy John Pawson, és olyan márkákkal működik együtt, mint a Flos vagy a Herman Miller. Munkái a Museum of Modern Art, a V&A, a bécsi MAK és számos más múzeum állandó gyűjteményében is megtalálhatók.
Regisztráció: szeptember 15-től a megadott Eventbrite linken!
Marcel Wanders, a holland sztárdesigner alkotásait világszerte csodálják. Stílusát az egyediség, a meghökkentő kreativitás és a klasszikus formák újragondolása jellemzik. Előadásában a luxus design értékeit mutatja be, emellett betekintést kaphatunk az első budapesti projektjébe is.
A Ferenczy Noémi- és többszörös formatervezési díjas Szentpéteri Tibor az egyik legjelentősebb, nemzetközi rangú magyar formatervező. Hetvenöt éves, és öt évtizede van a pályán. Erre a kettős jubileumra jelenik meg a munkásságát bemutató könyv, közel kétszáz fotóval és tervrajzzal, írásainak gazdag válogatásával, Vadas József tollából.
A 40x40 kiállítás a vezető nemzetközi tervezők alkotásait mutatja be. A kiállítás az idei A’Design díjasok projektjeibe ad betekintést, 40 ország 40 designerének munkáin keresztül. Az összes idei magyar nyertes munkája kiállításra kerül, így kiemelt szerepet kapnak a hazai alkotók.
Október 6, 13, 14.
A Gyűjtemény programjai a Design Hétre: Tárlatvezetésen állítják párhuzamba a Goldberger gyár 200 éves történetét a jelennel a két világháború közötti marketing-kommunikációra fókuszálva, valamint arra, vajon mi szükséges egy mai, sikeres design vállalkozás elindításához. A programok közt található: a kékfestést bemutató tárlatvezetés, valamint kreatív workshop is.
Regisztráció (max. 40fő / program): programok@obudaimuzeum.hu
A programok magyar nyelven zajlanak.
Ismerkedj meg a kiterjesztett valósággal, és sétálj velünk Budapest izgalmas design helyszínein!
1. Töltsd le a layar alkalmazást!
2. Szkenneld be ezt az oldalt és már láthatod is a túrák időpontjait!
3. Aktiváld az online tartalmakat, és élvezd, mennyi izgalmas designkincset rejt Budapest!
A Cellux Csoport 2006 óta foglalkozik tervezéssel, design módszertani workshopok és alkotófoglalkozások szervezésével. A Design Hét Budapest ideje alatt többek között meseterápiás foglalkozásokkal és service design workshoppal várják a stúdióba érkező kicsiket és nagyokat.
A SIL Design közel 25 éve foglalkozik olasz és más országokban készült, nemzetközileg elismert design-termékekkel. A Design Hét alkalmából a világhírű Poliform bútorgyártó meghívottja tart előadást a bemutatóteremben, többek között a Marcel Wanders vagy Jean-Marie Massaud által megálmodott bútorokról. Az estét a GOGA Food design finomságai teszik különlegessé.
A beszélgetés angol nyelven zajlik.
Regisztráció (max. 80 fő): sildesing@sil.hu
A FabLab Budapest nyitott innovációs műhely, egy olyan gyártástechnológiai könyvtár, ahol a 3D nyomtatók, CNC marógépek és lézervágók mellett egy asztalos műhely is helyet kapott. Az érdeklődők megismerkedhetnek a műhelyben zajló folyamatokkal, emellett bemutatkozik az AB concrete design és a Fabatka márka is.
A program célja a fenntartható tervezés bemutatása hazai kortárs designerek munkáin keresztül. A kiállító tervezők fókuszában a formatervezés áll, míg a beszélgetések és workshopok a divatban rejlő fenntarthatóságra hívja fel a figyelmet. A kiállítás közreműködő partnere: a Rebelmedia
Menő finn designerek mutatkoznak be a Bartók Béla úton az ELEVEN Ősz fesztivál keretében, akik Finnország államiságának 100. évfordulója kapcsán készítettek egyedülálló design termékeket. A környéken érdemes lesz egy sétát tenni, mert lesznek izgalmas egyedi köztéri alkotások is az újrahasznosítás és a környezettudatosság jegyében.
A Heinrich Alkotói Szint ismét rengeteg programmal várja a látogatókat a Design Héten. A workshopokon az érdeklődők megismerkedhetnek hagyományos kézi technikákkal (nemezelés, ékszerkészítés, tervezés és varrás) és újakat is kipróbálhatnak (lézergravírozás). Pop up store, nyitott műhelyek, és exkluzív koncert is várja az érdeklődőket.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.