A Clique klasszikus showroomként is működik, de ennél jóval több: olyan márkák és kreatív szakemberek együttműködése, akik egyedi és minőségi termékeket, szolgáltatásokat nyújtanak. A Design Hét alatt akciókkal, izgalmas workshopokkal és divatbemutatókkal várják az érdeklődőket.
A 12.madeinhungary+5.MeeD, Határtalan Design kiállításhoz kapcsolódó sorozat keretében Dániából Signe Hytte és Kristina Kjær formatervezők valamint Koós Daniella, az idei Határtalan Design díjazott formatervező, Kókai Zsófia (MOME) frissen végzett építőművész és Zámori Zsófia (METU) textiltervező munkáit ismerhetik meg az érdeklődők. A kiállítást Csomay Zsófia építész nyitja meg.
A Heinrich Alkotói Szint ismét rengeteg programmal várja a látogatókat a Design Héten. A workshopokon az érdeklődők megismerkedhetnek hagyományos kézi technikákkal (nemezelés, ékszerkészítés, tervezés és varrás) és újakat is kipróbálhatnak (lézergravírozás). Pop up store, nyitott műhelyek, és exkluzív koncert is várja az érdeklődőket.
Az Észt Intézet által szervezett tárlat a minőségi és interaktív design fontosságára hívja fel a figyelmet a gyerekek képességeinek fejlesztésében. A kiállított tárgyak alkotói pályájuk elején járó fiatal észt formatervezők. A válogatás a tanulás, játék, ill. öltözködés témaköréből merít, és social design projekteket is bemutat.
Milyen lenne a WAMP arculata, Mary Katrantzou kollekciójának kifutó sminkje, egy párizsi concept store vizuális kampánya vagy a Bálna kulturális befogadó helyként, ha friss diplomás KREÁSOK terveznék? Négy designer leplezi le diplomamunkáját, a kérdésre pedig, hogy mi köze az építészetnek a UX-hez, Németh Ádám mérnök-informatikus válaszol.
Regisztráció (max. 200 vendég): kommunikacio@kreaiskola.hu
Milyen út vezet egy multibrand bolt megnyitásáig? Juhász Dóra és Szerencsés Gabó egykor két külön tervezői márkával indultak útnak, míg végül együttes erővel megalapították a Lucky Shepherd formációt. A közös márka fejlődésének történetéről, sikereikről maguk mesélnek budai bemutatótermükben.
Gyereknek lenni Budapesten csodás dolog! Schwertner Janka, a márka alapítója azt mutatja be, hogyan kelnek életre a legkisebbek koptatós pantallói - és ami még lesz: babaruha mintázás és unikornis pinata készítő workshop. Helyszín: a 'the pici space', a márka műhelye, mely bemutatóteremként és workshop helyszínként is funkcionál.
Hogyan lehet minimális ökolábnyomot hagyva alkotni? Tudj meg mindent, ami érdekel a fenntartható kollekciók tervezéséről! A Printa várja mindazokat, akik kíváncsiak rá, hogyan készülnek az AWARE by Printa titoktalan ruhái. A műhelyben a tervező személyesen mesél a gyártás folyamatairól.
A Hagyományok Háza műhelyében hímzők, szövők, szűrrátét- és nemezkészítők, gyöngyfűzők, kosárfonók, bőrművesek, csipkekészítők, csuhé- és gyékényfonók tartanak foglalkozást, valamint mutatják be modern öltözékkollekciójukat egy divatbemutatón. A workshop keretében kiderül, milyen lehetőségek rejlenek a régi technikákban.
A The Naan Design az értékközpontúság szemüvegén keresztül alkotja meg bőrtáskáit, kiegészítőit. Litvin Natasa designer vezetésével a látogatók megismerkedhetnek munkájával és az alkotást meghatározó szellemiséggel, sőt: a workshop keretében maguk is kipróbálhatják a bőrrel való munkát. A Design Hét keretében a márka 2. születésnapja is megünneplésre kerül (workshop részvételi díj: 8900 Ft).
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.