A 40x40 kiállítás a vezető nemzetközi tervezők alkotásait mutatja be. A kiállítás az idei A’Design díjasok projektjeibe ad betekintést, 40 ország 40 designerének munkáin keresztül. Az összes idei magyar nyertes munkája kiállításra kerül, így kiemelt szerepet kapnak a hazai alkotók.
Herend 190 éve a kézműves hagyományok által készíti porcelán termékeit. Termékfejlesztéseiben kiemelt hangsúlyt fektet az innovációra és a stílusteremtő munkára. Idén a Herendi Porcelánmanufaktúr workshopot tart az egyik legizgalmasabb monumentális termékének születéséről, a BRAVÚRVÁZÁRÓL.
A Cellux Csoport 2006 óta foglalkozik tervezéssel, design módszertani workshopok és alkotófoglalkozások szervezésével. A Design Hét Budapest ideje alatt többek között meseterápiás foglalkozásokkal és service design workshoppal várják a stúdióba érkező kicsiket és nagyokat.
Az EJTech művészeti-technológiai laboratórium fókuszában az új matériákban rejlő interakciók felfedezése és a techno-spiritualizmus áll. A Cuatro Tiempos térspecifikus installációja az időérzékelés esztétikai analízise, 4 kompozíció az időre. Kristi Kuusk prezentációja a textil jövőjét térképezi fel. A programon installációk, prezentációk és audiovizuális performansz is lesz.
Baglyas Erika képzőművész 2015-ben alapította a DOT for You márkát, melynek fő profilja egyedi noteszek tervezése, kivitelezése. Amiről szó lesz: minden, amit füzetekről, prégelésről, stancolásról tudni akartál, de sosem merted megkérdezni.
Ismerkedj meg olyan prémium kategóriás dán design brandek karakteres tárgyaival, mint a HAY, &tradition, Normann Copenhagen, Montana, Gubi vagy a House Doctor. A modern, előremutató és a mindennapokban jól használható darabok nyújtotta élményt átélheted a Solinfo műhelyében kialakított enteriőrben. Tapasztald meg, milyen egy dán otthon hangulata és nézd meg testközelből a méltán híres gyártók szelekcióját!
A program célja a fenntartható tervezés bemutatása hazai kortárs designerek munkáin keresztül. A kiállító tervezők fókuszában a formatervezés áll, míg a beszélgetések és workshopok a divatban rejlő fenntarthatóságra hívja fel a figyelmet. A kiállítás közreműködő partnere: a Rebelmedia
A Heinrich Alkotói Szint ismét rengeteg programmal várja a látogatókat a Design Héten. A workshopokon az érdeklődők megismerkedhetnek hagyományos kézi technikákkal (nemezelés, ékszerkészítés, tervezés és varrás) és újakat is kipróbálhatnak (lézergravírozás). Pop up store, nyitott műhelyek, és exkluzív koncert is várja az érdeklődőket.
A közkeletű mondás szerint a hyggét nem lefordítani kell, hanem érezni. Most mindenkinek lehetősége nyílik arra, hogy elmerüljön a dán konyha ízvilágában Szimply-módra. Nem csak a brunch, de a Design Hét elmaradhatatlan kiegészítője is lesz a Kontakt által forgalmazott, Dániában pörkölt La Cabra kávé, melyet meg is vásárolhatnak az ínyencek.
A iamart Magyar Cementlap Manufaktúra egy új generációs startup vállalkozás, ahol az egyedi mozaiklap- és terazzógyártás rejtelmeibe nyerhetsz betekintést. Az üzemlátogatás során bepillanthatsz a dolgos manufaktúra mindennapjaiba, a workshopok alkalmával pedig megtervezheted és elkészítheted egyedi cementlapodat.
Az Észt Intézet által szervezett tárlat a minőségi és interaktív design fontosságára hívja fel a figyelmet a gyerekek képességeinek fejlesztésében. A kiállított tárgyak alkotói pályájuk elején járó fiatal észt formatervezők. A válogatás a tanulás, játék, ill. öltözködés témaköréből merít, és social design projekteket is bemutat.
Milyen út vezet egy multibrand bolt megnyitásáig? Juhász Dóra és Szerencsés Gabó egykor két külön tervezői márkával indultak útnak, míg végül együttes erővel megalapították a Lucky Shepherd formációt. A közös márka fejlődésének történetéről, sikereikről maguk mesélnek budai bemutatótermükben.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.