MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2017
Idén is ünnepélyes díjátadó keretében mutatják be a hazai design szakma elmúlt évének legjobbjait. A közel 40 éve a szakma legrangosabb elismerését jelentő pályázat, a nemzetgazdasági miniszter által évente meghirdetett díj kiemelt célja, hogy felhívja a piac szereplőinek figyelmét a kreatíviparban rejlő versenypotenciálra, valamint megismertesse a nemzeti innovációs teljesítmény kiemelkedő produktumait a szélesebb közönséggel. A design gyorsan változó és egyre komlepxebbé váló fogalmának alakulása mentén a rendezvény átfogó képet nyújt azokról a trendekről, melyek bemutatják a szakma jelenét és előrevetítik jövőjét. Az előző évekhez hasonlóan, a bírálóbizottság olyan termékeket díjazott, melyek magas hozzáadott designértékkel rendelkeznek, innovatívak, versenyképesek és megfelelnek a nemzetközi szintű elvárásoknak is, egyben mindennapi környezetünk elengedhetetlen részeivé válhatnak.
DESIGN MANAGEMENT DÍJ 2017
A design stratégiai szintű alkalmazása ma már bizonyíthatóan növeli a versenyképességet és megtérülő befektetésnek számít a piaci szereplők körében. A Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a szándékkal alapította, hogy elismerje azon szervezeteket, melyek példaértékűen élnek a design és a designgondolkodás eszköztárával mely a döntéshozatali folyamatok szintjén is működésük szerves részévé vált. Ez az elismerés a jó gyakorlatok felmutatásával motiválhatja a szervezeteket, intézményeket, egyben izgalmas betekintést nyújt az érdeklődőknek a vállalati siker titkaiba. A díjazott vállalat mellett négy elismerő oklevélben részesült szervezet is bemutatkozik a kiállításon.
Belépés a díjátadóra: kizárólag meghívóval.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
Menő finn designerek mutatkoznak be a Bartók Béla úton az ELEVEN Ősz fesztivál keretében, akik Finnország államiságának 100. évfordulója kapcsán készítettek egyedülálló design termékeket. A környéken érdemes lesz egy sétát tenni, mert lesznek izgalmas egyedi köztéri alkotások is az újrahasznosítás és a környezettudatosság jegyében.
A iamart Magyar Cementlap Manufaktúra egy új generációs startup vállalkozás, ahol az egyedi mozaiklap- és terazzógyártás rejtelmeibe nyerhetsz betekintést. Az üzemlátogatás során bepillanthatsz a dolgos manufaktúra mindennapjaiba, a workshopok alkalmával pedig megtervezheted és elkészítheted egyedi cementlapodat.
A VITRIN célja a jó design tudatosítása és a szemléletformálás. Ezúttal a dán design nagykövetét, a Menu-t látják vendégül egy pop up showroom keretében, ahol a látogatóknak nem csak vásárolni nyílik lehetőségük, de egy előadáson megismerhetik azt is, a Menu hogyan értelmezi újra a modernizmust a letisztult formákon keresztül.
100 szék 30 év távlatában: a kiállítás során a MOME építészhallgatói által, a nagy múltra visszatekintő székátírás kurzus keretében készített kísérleti székek lesznek megtekinthetőek. A kiállítási anyag egy olyan kordokumentum, mely egy tradíció előtt tiszteleg, kiterjeszti a bútorok értelmezési lehetőségeit, hangsúlyt fektet a progresszív újrahasznosítás lehetőségeire, meghökkentő eredményeivel pedig formailag, gondolatiságában és oktatási jelentőségében is releváns élményt nyújt a látogatóknak.
A 10 éves Lánchíd 19 design hotel sikertörténete az építészek és dizájnerek szakmailag irányított stratégiájának eredménye. Az építészek munkáját fiatal grafikusok, fotósok és formatervezők workshopszerű munkája tette teljessé. A Design Hét alkalmából a hotel kiállítás keretében mutatja be, hol tartanak ma az ifjú dizájnerek és mit üzennek a jövőnek.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.