MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2017
Idén is ünnepélyes díjátadó keretében mutatják be a hazai design szakma elmúlt évének legjobbjait. A közel 40 éve a szakma legrangosabb elismerését jelentő pályázat, a nemzetgazdasági miniszter által évente meghirdetett díj kiemelt célja, hogy felhívja a piac szereplőinek figyelmét a kreatíviparban rejlő versenypotenciálra, valamint megismertesse a nemzeti innovációs teljesítmény kiemelkedő produktumait a szélesebb közönséggel. A design gyorsan változó és egyre komlepxebbé váló fogalmának alakulása mentén a rendezvény átfogó képet nyújt azokról a trendekről, melyek bemutatják a szakma jelenét és előrevetítik jövőjét. Az előző évekhez hasonlóan, a bírálóbizottság olyan termékeket díjazott, melyek magas hozzáadott designértékkel rendelkeznek, innovatívak, versenyképesek és megfelelnek a nemzetközi szintű elvárásoknak is, egyben mindennapi környezetünk elengedhetetlen részeivé válhatnak.
DESIGN MANAGEMENT DÍJ 2017
A design stratégiai szintű alkalmazása ma már bizonyíthatóan növeli a versenyképességet és megtérülő befektetésnek számít a piaci szereplők körében. A Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a szándékkal alapította, hogy elismerje azon szervezeteket, melyek példaértékűen élnek a design és a designgondolkodás eszköztárával mely a döntéshozatali folyamatok szintjén is működésük szerves részévé vált. Ez az elismerés a jó gyakorlatok felmutatásával motiválhatja a szervezeteket, intézményeket, egyben izgalmas betekintést nyújt az érdeklődőknek a vállalati siker titkaiba. A díjazott vállalat mellett négy elismerő oklevélben részesült szervezet is bemutatkozik a kiállításon.
Belépés a díjátadóra: kizárólag meghívóval.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
Október 6, 13, 14.
A Gyűjtemény programjai a Design Hétre: Tárlatvezetésen állítják párhuzamba a Goldberger gyár 200 éves történetét a jelennel a két világháború közötti marketing-kommunikációra fókuszálva, valamint arra, vajon mi szükséges egy mai, sikeres design vállalkozás elindításához. A programok közt található: a kékfestést bemutató tárlatvezetés, valamint kreatív workshop is.
Regisztráció (max. 40fő / program): programok@obudaimuzeum.hu
A programok magyar nyelven zajlanak.
A Cellux Csoport 2006 óta foglalkozik tervezéssel, design módszertani workshopok és alkotófoglalkozások szervezésével. A Design Hét Budapest ideje alatt többek között meseterápiás foglalkozásokkal és service design workshoppal várják a stúdióba érkező kicsiket és nagyokat.
Előfordul, hogy egy karakteres stílusú alkotó új útra tér. A FISE új kiállításán jól ismert, hazai designerek váratlan, de páratlanul nagyszerű tárgyainak premierjét tekinthetik meg az érdeklődők.
A KUBIK közösségi iroda idén is különleges programokkal várja a látogatókat. Kortárs designerek alkotásaiból nyílik náluk kiállítás a mutargy.com szervezésében, lesz filmklub és több érdekes workshop.
A MAXCity Lakberendezési Áruház idén harmadik alkalommal rendezi meg Közös Többszörös néven ismert kiállítás-sorozatát. Az idei kiállítással az a céljuk, hogy a hazai inkluzív designt a nemzetközi kontextussal kiegészítve mutassák be. A kiállítás elsősorban a brandek indulására és a szociális vállalkozási forma gyakorlati sajátosságaira fókuszál.
A SMarthu gyakorlati workshopjain te is új szemmel nézhetsz a márkádra – felhasználhatod az értékeket, amiket csak Te képviselsz, és segítséget kapsz abban, miként érheted el hatékonyan a közösséget. Pénteken pedig más szabadúszókkal reggelizhetsz együtt – új barátokat, közösséget találhatsz!
A METU programja a mindennapi humanitásra, életet-alkotó szellemiségre szeretné felhívni a figyelmet, amely a hygge-t, a dán életérzést is áthatja. Hallgatóik alkotásaival, általuk tervezett játékokkal, finom falatokkal, zenével, előadással és beszélgetéssel várják látogatóikat campusukon. Nyitó előadás és beszélgetés Nagy András egyetemi docens, író, esztétával.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.