Mi történik, ha szociálisan érzékeny designerek találkoznak az autizmussal? Az Autistic Art és a Müskinn együttműködéséből születő konceptuális táskakollekciót az autizmussal élők lakóotthonokban töltött mindennapjai, s azok speciális rendszere ihlette. A kollekció darabjai egy pop up vásár és kiállítás keretében mutatkoznak be.
Dánia a nemzetközi felmérések szerint élen jár a szabadság, a jólét, a szociális biztonság, a bizalom, a munkakörülmények, a demokrácia, a munka-magánélet egyensúlya, a civil társadalom, a várostervezés és a fenntarthatóság terén. De vajon miért boldogabbak egyes társadalmak a többinél? A koppenhágai Boldogságkutató Intézet Boldog dánok című kiállítása megadja a választ a kérdésre.
A megnyitón előadást tart: Michael Birkjær, a koppenhágai Boldogságkutató Intézet elemzője.
A Caracalla Design Days egy nemzetközi színvonalú kiállítás és a belsőépítész-szakma szinte egyetlen olyan fóruma, melynek keretén belül az exkluzívan kiválasztott, vezető márkák a legizgalmasabb újdonságaikat mutatják be a hazai belsőépítészeknek, lakberendezőknek, a sajtónak és a nagyközönségnek. Megjelennek a Villeroy & Boch és a Duravit, valamint dán márkák is.
Az Ékszerek Éjszakája Budapest idén egy különleges, válogatás kiállítással jelentkezik a K.A.S. Galériában, ahol az elmúlt évek legérdekesebb és legnagyszerűbb munkáit tekintheti meg a közönség. 2018-ban ismét több kiállításból álló sorozatot terveznek majd a szervezők (Dés-Kertész Dóra, Huber Kinga, Kecskés Orsolya, Kerékgyártó Szilvia, Stomfai Krisztina, Vékony Fanni), akik maguk is mind aktív ékszertervező művészek, a FISE (Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület) tagjai.
Idén 35 éves a Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület (FISE), melynek célja a pályakezdő dizájnerek kulturális és művészeti életbe való beilleszkedésének, munkájának, kibontakozásának segítése. A jelenleg több, mint háromszáz fős tagság ünnepi kiállítása nem csupán tárgyak reprezentációja, hanem a fiatalok által a kortárs magyar iparművészet előtt álló feladatokra, kihívásokra adott válaszok gyűjteménye is.
Menő finn designerek mutatkoznak be a Bartók Béla úton az ELEVEN Ősz fesztivál keretében, akik Finnország államiságának 100. évfordulója kapcsán készítettek egyedülálló design termékeket. A környéken érdemes lesz egy sétát tenni, mert lesznek izgalmas egyedi köztéri alkotások is az újrahasznosítás és a környezettudatosság jegyében.
A négylábú lány, a kutyaarcú fiú, a sziámi ikrek, az óriás és az elefántember… különleges “freak” emberek, akiket annak idején cirkuszban mutogattak.
A H6 hat fiatal ékszertervezőből álló csoport – hat különféle viszony az ékszerhez, hat különböző gondolkodásmód. Egyikük fénnyel, tánccal és térrel értelmezi újra az ékszer fogalmát, más az anyagok alternatív felhasználásával ad új értelmet az ékszerviselésnek, vagy épp a társadalom felépítését mutatja meg kollekciójával. Munkáik különböznek, de közös céljuk, hogy ékszereikkel új történeteket meséljenek el – légy te is a részese!
Kiállítók: Börcsök Anna, Fazekas Veronika, Fekete Fruzsi, Horányi Kinga, Neuzer Zsófia, Tengely Nóra
Honnan került a jachtpizsama a pesti nő ruhatárába? Mi volt Dessewffy Flóra, a Shanghaiban is fellépő revütáncos kedvenc összeállítása? Miként ihlette meg a Van Cleef & Arpels-t a kínai kulikalap? Sétáló tárlatvezetés a Sanghay-Shanghai: Párhuzamos eltérések Kelet és Nyugat között c. kiállítás kurátorával és Kollár Csilla viselettörténésszel. A tárlatvezetés mellett ékszerkészítő workshoppal is várják az érdeklődőket.
A múzeum fókuszában egy 1924-ben, a Bauhausban tervezett lámpa, Wilhelm Wagenfeld korai főműve áll, melyet neves külföldi és magyar kortárs művészek átértelmezésében mutatatnak be. A helyi kontextust a Kiscell egykori tulajdonosa, Schmidt Miksa bútorgyáros lámpa terveket ábrázoló rajzsorozata adja. A Design Hét Budapest exkluzív tárlatvezetést B. Nagy Anikó, a kiállítás kurátora tartja.
Regisztráció (max. 25 fő): kapcsolat@kiscellimuzeum.hu
Részvételi díj: felnőtt 1.200 Ft;diák, ifjúsági, valamint nyugdíjas jegy 600 Ft
A Budapesten alapított nemzetközi event design stúdió betekintést enged azokba a kreatív folyamatokba, amiktől egy esemény különleges és emlékezetes élménnyé válik. A látogatók megismerhetik a cég integrált designmegoldásait és saját fejlesztésű eszközeit, valamint végigkövethetik, hogyan valósult meg néhány jelentős projektjük.
Regisztráció (turnusonként 30 fő): meetourmind.eventbrite.com
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.