Marcel Wanders, a holland sztárdesigner alkotásait világszerte csodálják. Stílusát az egyediség, a meghökkentő kreativitás és a klasszikus formák újragondolása jellemzik. Előadásában a luxus design értékeit mutatja be, emellett betekintést kaphatunk az első budapesti projektjébe is.
A Ferenczy Noémi- és többszörös formatervezési díjas Szentpéteri Tibor az egyik legjelentősebb, nemzetközi rangú magyar formatervező. Hetvenöt éves, és öt évtizede van a pályán. Erre a kettős jubileumra jelenik meg a munkásságát bemutató könyv, közel kétszáz fotóval és tervrajzzal, írásainak gazdag válogatásával, Vadas József tollából.
A fiatal francia-magyar képzőművész, Labrosse Dániel, a londoni Tate Modernben való megjelenés után visszatér Budapestre, hogy AR (kiterjesztett valóság) bevonásával bemutassa új anyagát. Tematikusan összetartozó, színes illusztrációiban több technikát használ: a festészetet, komputergrafikát és hagyományos animációt ötvözi a kiterjesztett valósággal, melyben partnere Etentuk Udeme.
A H6 hat fiatal ékszertervezőből álló csoport – hat különféle viszony az ékszerhez, hat különböző gondolkodásmód. Egyikük fénnyel, tánccal és térrel értelmezi újra az ékszer fogalmát, más az anyagok alternatív felhasználásával ad új értelmet az ékszerviselésnek, vagy épp a társadalom felépítését mutatja meg kollekciójával. Munkáik különböznek, de közös céljuk, hogy ékszereikkel új történeteket meséljenek el – légy te is a részese!
Kiállítók: Börcsök Anna, Fazekas Veronika, Fekete Fruzsi, Horányi Kinga, Neuzer Zsófia, Tengely Nóra
A Heinrich Alkotói Szint ismét rengeteg programmal várja a látogatókat a Design Héten. A workshopokon az érdeklődők megismerkedhetnek hagyományos kézi technikákkal (nemezelés, ékszerkészítés, tervezés és varrás) és újakat is kipróbálhatnak (lézergravírozás). Pop up store, nyitott műhelyek, és exkluzív koncert is várja az érdeklődőket.
A design ergonómiai és környezettudatos megközelítése látható az Óbudai Egyetem RKK Ipari termék- és formatervező mérnöki szakos hallgatóinak projekt- és diplomamunka kiállításán valamint divatbemutatóján. Funkció, forma és innovatív technológia állnak a kommunikatív kezdetek fókuszában. Két esemény, számtalan téma és inspiráló megoldás!
A METU programja a mindennapi humanitásra, életet-alkotó szellemiségre szeretné felhívni a figyelmet, amely a hygge-t, a dán életérzést is áthatja. Hallgatóik alkotásaival, általuk tervezett játékokkal, finom falatokkal, zenével, előadással és beszélgetéssel várják látogatóikat campusukon. Nyitó előadás és beszélgetés Nagy András egyetemi docens, író, esztétával.
A Szimultán Művészeti Iskola az ország legizgalmasabb művészeti magánintézményei közt szerepel. Kiállításukon tanáraik önálló művészként mutatkoznak be, workshopjaikon pedig több műfaj közül válogathatunk. Részvételi díjak és részletek: szimultan.hu/workshopok
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.