MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2017
Idén is ünnepélyes díjátadó keretében mutatják be a hazai design szakma elmúlt évének legjobbjait. A közel 40 éve a szakma legrangosabb elismerését jelentő pályázat, a nemzetgazdasági miniszter által évente meghirdetett díj kiemelt célja, hogy felhívja a piac szereplőinek figyelmét a kreatíviparban rejlő versenypotenciálra, valamint megismertesse a nemzeti innovációs teljesítmény kiemelkedő produktumait a szélesebb közönséggel. A design gyorsan változó és egyre komlepxebbé váló fogalmának alakulása mentén a rendezvény átfogó képet nyújt azokról a trendekről, melyek bemutatják a szakma jelenét és előrevetítik jövőjét. Az előző évekhez hasonlóan, a bírálóbizottság olyan termékeket díjazott, melyek magas hozzáadott designértékkel rendelkeznek, innovatívak, versenyképesek és megfelelnek a nemzetközi szintű elvárásoknak is, egyben mindennapi környezetünk elengedhetetlen részeivé válhatnak.
DESIGN MANAGEMENT DÍJ 2017
A design stratégiai szintű alkalmazása ma már bizonyíthatóan növeli a versenyképességet és megtérülő befektetésnek számít a piaci szereplők körében. A Design Management Díjat a Magyar Formatervezési Tanács azzal a szándékkal alapította, hogy elismerje azon szervezeteket, melyek példaértékűen élnek a design és a designgondolkodás eszköztárával mely a döntéshozatali folyamatok szintjén is működésük szerves részévé vált. Ez az elismerés a jó gyakorlatok felmutatásával motiválhatja a szervezeteket, intézményeket, egyben izgalmas betekintést nyújt az érdeklődőknek a vállalati siker titkaiba. A díjazott vállalat mellett négy elismerő oklevélben részesült szervezet is bemutatkozik a kiállításon.
Belépés a díjátadóra: kizárólag meghívóval.
Szervező: Magyar Formatervezési Tanács
A 40x40 kiállítás a vezető nemzetközi tervezők alkotásait mutatja be. A kiállítás az idei A’Design díjasok projektjeibe ad betekintést, 40 ország 40 designerének munkáin keresztül. Az összes idei magyar nyertes munkája kiállításra kerül, így kiemelt szerepet kapnak a hazai alkotók.
Ismerkedj meg a kiterjesztett valósággal, és sétálj velünk Budapest izgalmas design helyszínein!
1. Töltsd le a layar alkalmazást!
2. Szkenneld be ezt az oldalt és már láthatod is a túrák időpontjait!
3. Aktiváld az online tartalmakat, és élvezd, mennyi izgalmas designkincset rejt Budapest!
A fiatal francia-magyar képzőművész, Labrosse Dániel, a londoni Tate Modernben való megjelenés után visszatér Budapestre, hogy AR (kiterjesztett valóság) bevonásával bemutassa új anyagát. Tematikusan összetartozó, színes illusztrációiban több technikát használ: a festészetet, komputergrafikát és hagyományos animációt ötvözi a kiterjesztett valósággal, melyben partnere Etentuk Udeme.
A FabLab Budapest nyitott innovációs műhely, egy olyan gyártástechnológiai könyvtár, ahol a 3D nyomtatók, CNC marógépek és lézervágók mellett egy asztalos műhely is helyet kapott. Az érdeklődők megismerkedhetnek a műhelyben zajló folyamatokkal, emellett bemutatkozik az AB concrete design és a Fabatka márka is.
Az Észt Intézet által szervezett tárlat a minőségi és interaktív design fontosságára hívja fel a figyelmet a gyerekek képességeinek fejlesztésében. A kiállított tárgyak alkotói pályájuk elején járó fiatal észt formatervezők. A válogatás a tanulás, játék, ill. öltözködés témaköréből merít, és social design projekteket is bemutat.
Hiszünk abban, hogy a technológiai innováción keresztül képesek vagyunk új területeket digitalizálni és ezáltal új befektethető piacokat teremteni. Ennek a lendületében kerül megrendezésre október 13-án a Design Hét alatt az első 'Smart Design Workshop'.
Az esemény célja a magyarországi designerek és fejlesztők közötti párbeszédet erősíteni, provokálni és új kontextusba helyezni. Azt látjuk, hogy mind a fejlesztőknél, mind a designereknél megvan az a tudás, aminek a keresztezésével képesek új piacokra betörni, a meglévő piaci struktúrákat felforgatni. A designerek ismerik a piaci igényeket, amelyeket a fejlesztők felé becsatornázva, ők képesek technológiailag megvalósítani piacképes, innovatív termékeket.
Hiszünk abban, hogy a startup lét nem csupán egy cégtípus, hanem egy kultúrális megközelítés, ami tanulható. Úgy gondoljuk, hogy a designerek versenyképességét és felfedezhetőségeit nagyban növeli, ha megtanulják ezt a kultúrát.
Csatlakozzatok gondolatindító vitánkhoz, ahol tervezők mutatják be az igényeiket a fejlesztőknek, amelyre a fejlesztők potenciális megoldásokat/use caseket mutatnának be, emellett lehetőséget adunk találkozásra tervezőkkel, fejlesztőkkel, befektetőkkel, akszelerátorokkal és startup ökoszisztéma pásztorokkal.
Tanulj: a startup világ működéséről és arról, hogy hogyan segíti a design az ipar fejlődését
Találkozz: startup pásztorokkal, befektetőkkel és olyan fejlesztőkkel, akik később tudnak segíteni
Inspirálódj: alapítsd meg saját Smart Design statupodat
Jelentkezz: a http://www.innotradeprogram.hu...-ra, mikor segítség kell a nemzetközi megmérettetésre
Érdekel a UX? Van egy jó termék ötleted, de nem tudod, hogyan kezdj hozzá, vagy szívesen elsajátítanád a UX tesztelés csínját-bínját? Ezen a workshopon megtanulhatod, hogyan készíts gyors prototípust, mire kell odafigyelned a tesztelésnél, és hogy hogyan építsd be a drótvázadba a visszajelzéseket.
Regisztráció (max. 16 fő) : zsofi.major@cheppers.com
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.