A 81font architecture & design meghatározó szereplője a budapesti vendéglátóhelyek arculat-kialakításának - ők tervezték például a Doboz, a Kolor és a Mazel Tov enteriőrjeit. Szendrő Péter és fiatal csapata a bárok, bisztrók és szórakozóhelyek mellett az utóbbi időben irodák, lakások, üzlethelyiségek belsőépítészetével is foglalkozik - ezekről is mesélnek az érdeklődőknek.
A fiatal francia-magyar képzőművész, Labrosse Dániel, a londoni Tate Modernben való megjelenés után visszatér Budapestre, hogy AR (kiterjesztett valóság) bevonásával bemutassa új anyagát. Tematikusan összetartozó, színes illusztrációiban több technikát használ: a festészetet, komputergrafikát és hagyományos animációt ötvözi a kiterjesztett valósággal, melyben partnere Etentuk Udeme.
Dánia a nemzetközi felmérések szerint élen jár a szabadság, a jólét, a szociális biztonság, a bizalom, a munkakörülmények, a demokrácia, a munka-magánélet egyensúlya, a civil társadalom, a várostervezés és a fenntarthatóság terén. De vajon miért boldogabbak egyes társadalmak a többinél? A koppenhágai Boldogságkutató Intézet Boldog dánok című kiállítása megadja a választ a kérdésre.
A megnyitón előadást tart: Michael Birkjær, a koppenhágai Boldogságkutató Intézet elemzője.
Hogy telnek a dolgos hétköznapok egy építészirodában? A BORD Építész Stúdió csapattagjaitól megtudhatod. Sőt, néhány kulisszatitokra is fény derül: az iroda alapítója, Bordás Péter mesél olyan elkészült projektekről is, melyek a nagyközönség szeme előtt mindeddig rejtve maradtak - és szóba kerülnek olyan, ismertebb alkotások is, mint a Nagyerdei Stadion vagy a Korda Filmpark.
A 100. lapszámát ünneplő Artmagazin csupa látványos és kreatív dolgot mutat ezen az esten, olyat, ahol a művészet és a design érdekes történetek közepette találkozott össze. David Bowie fellépőruhájától Bauhaus sztártervezők kávéskészlétéig – 100 képpel a világ körül, korokon, stílusokon, műfajokon át az Artmagazin eddigi 100 számának útjain. Mesél és mutat: Winkler Nóra és Topor Tünde. Részvételi díj: 1500 Ft
Az ember a designklasszikusok mögött. 2015 (58 perc), dán nyelven, angol felirattal, rendező: Casper Høyberg.
A Cellux Csoport 2006 óta foglalkozik tervezéssel, design módszertani workshopok és alkotófoglalkozások szervezésével. A Design Hét Budapest ideje alatt többek között meseterápiás foglalkozásokkal és service design workshoppal várják a stúdióba érkező kicsiket és nagyokat.
Baglyas Erika képzőművész 2015-ben alapította a DOT for You márkát, melynek fő profilja egyedi noteszek tervezése, kivitelezése. Amiről szó lesz: minden, amit füzetekről, prégelésről, stancolásról tudni akartál, de sosem merted megkérdezni.
Ismerkedj meg olyan prémium kategóriás dán design brandek karakteres tárgyaival, mint a HAY, &tradition, Normann Copenhagen, Montana, Gubi vagy a House Doctor. A modern, előremutató és a mindennapokban jól használható darabok nyújtotta élményt átélheted a Solinfo műhelyében kialakított enteriőrben. Tapasztald meg, milyen egy dán otthon hangulata és nézd meg testközelből a méltán híres gyártók szelekcióját!
A FabLab Budapest nyitott innovációs műhely, egy olyan gyártástechnológiai könyvtár, ahol a 3D nyomtatók, CNC marógépek és lézervágók mellett egy asztalos műhely is helyet kapott. Az érdeklődők megismerkedhetnek a műhelyben zajló folyamatokkal, emellett bemutatkozik az AB concrete design és a Fabatka márka is.
A H6 hat fiatal ékszertervezőből álló csoport – hat különféle viszony az ékszerhez, hat különböző gondolkodásmód. Egyikük fénnyel, tánccal és térrel értelmezi újra az ékszer fogalmát, más az anyagok alternatív felhasználásával ad új értelmet az ékszerviselésnek, vagy épp a társadalom felépítését mutatja meg kollekciójával. Munkáik különböznek, de közös céljuk, hogy ékszereikkel új történeteket meséljenek el – légy te is a részese!
Kiállítók: Börcsök Anna, Fazekas Veronika, Fekete Fruzsi, Horányi Kinga, Neuzer Zsófia, Tengely Nóra
A 12.madeinhungary+5.MeeD, Határtalan Design kiállításhoz kapcsolódó sorozat keretében Dániából Signe Hytte és Kristina Kjær formatervezők valamint Koós Daniella, az idei Határtalan Design díjazott formatervező, Kókai Zsófia (MOME) frissen végzett építőművész és Zámori Zsófia (METU) textiltervező munkáit ismerhetik meg az érdeklődők. A kiállítást Csomay Zsófia építész nyitja meg.
A Design Hét Budapest programjain való részvétellel hozzájárul, hogy felvétel készülhet Önről, melyet a szervezők korlátozás nélkül felhasználhatnak.